Hei sinä sosiaali- ja terveysalan tutkinnon suorittanut!

Onko ruotsinkielentaitosi ruosteessa? Unelmoitko paremmasta ruotsinkielentaidosta? Nyt sinulla on oiva mahdollisuus kerrata oppejasi!

Osallistu Kårkullan kielikylpyyn!

Tarjoamme nyt Sinulle oivan mahdollisuuden tulla vahvistamaan ruotsinkilentaitojasi kanssamme, mukavaan työympäristöön. Kannustava henkilökuntamme auttaa sinua päivä kerrallaan sujuvampaan ruotsinkieleen. Työn ohella kielen vahvistaminen/oppiminen käy leikiten! Älä siis anna ruostuneen kielitaitosi olla esteenä, vaan hae rohkeasti töitä meiltä ja huomaa miten kielitaitosi paranee!

Tarjolla on sekä sijaisuuksia että vakituisia työpaikkoja.

Jos kiinnostuit kuulemaan tästä madollisuudesta lisää, ole yhteydessä oman alueesi aluepäällikköön tai jätä hakemuksesi alle.

Ruotsinkielinen Pohjois-Pohjanmaa (Kokkola, Luoto, Pietarsaari, Pietarsaaren maalaiskunta, Uusikaarlepyy)
Ann-Catrine Vuolle, ann-catrine.vuolle@karkulla.fi, 0247 431 608

Etelä- ja Keski-Pohjanmaa (Vaasa, Mustasaari, Sundom, Närpiö, Kristiinankaupunki)
Ann-Catrine Vuolle, ann-catrine.vuolle@karkulla.fi, 0247 431 608

Turunmaa (Turku, Parainen, Kemiönsaari)
Hilve Sandblom, hilve.sandblom@karkulla.fi, 0247 431 224

Asiantuntija- ja kehittämiskeskus (Parainen)
Susanne Karlsson, susanne.karlsson@karkulla.fi, 0247 431 381

Länsi-Uusimaa (Hanko, Raasepori, Karjaa)
Trude Jansson-Wenberg, trude.jansson-wenberg@karkulla.fi, 0247 431 403

Keski-Uusimaa (Helsinki, Vantaa, Kauniainen, Kirkkonummi)
Ingela Lindholm, ingela.lindholm@karkulla.fi, 0247 431 305

Itä-Uusimaa (Sipoo, Porvoo)
Satu Broman, satu.broman@karkulla.fi, 0247 431 402

 

Välkommen och förstärka din svenska med oss i en trevlig arbetsmiljö!

Kårkullan kuntayhtymä tarjoaa korkealaatuisia palveluja asiakkaiden tarpeiden ja toivomusten mukaan. Kårkulla on yksi isoimmista suomenruotsalaisista työnantajista, noin 1000 työntekijällä. Palvelun tarkoitus on varmistaa hyvä huolenpito asiakkaillemme ja tavoite on olla suosittu ja moderni työpaikka hyvällä henkilöstöpolitiikalla. Avainsanamme ovat ymmärrettävyys, hallittavuus ja merkityksellisyys. Arvomme näkyvät henkilöstöstrategiassa ja jokapäiväisessä työssämme.

 

24.2.2020

lähihoitaja, sairaanhoitaja, närvårdare, sjukskötare, sosionomi, socionom

Osaamisalue: