Scandic Hotels Finland

Kesätyö Tarjoilija, Imatran Valtionhotelli

  • Sijainti Imatra
  • Julkaistu 30.05.2023, 0:00
  • Suljettu 13.06.2023, 23:59

MEILLÄ ON PAIKKA SINULLE TARJOILIJA

Haemme Scandic Imatran Valtionhotelliin tarjoilijaa kesäkaudelle 2023.

Haettava tehtävä on määräaikainen ja osa-aikainen. Työtunteja on tarjolla 90h/3vkossa ja sopimus tehdään ajalle 12.6.-3.9.2023. Kausityöntekijälle voidaan tarvittaessa järjestää majoitus työnantajan puolesta.

Työaika asettuu pääsääntöisesti ilta-aikaan a la carte ravintoloihimme.

Tarjoamme sinulle

Mielenkiintoisen ja palkitsevan työympäristön. Saat myös mittavat henkilökuntaedut käyttöösi jo kuukauden työsuhteen jälkeen mm. ravintoloiden ruoka- ja juoma-alennukset, hotellien majoitusedut, ePassi, työterveyshuolto ja useiden yhteistyökumppaniemme tarjoamat alennukset ja edut.

Sinun työtehtäväsi tarjoilijana:

  • Ruokien ja juomien suosittelu ja tarjoilu
  • Scandicin standardien ja konseptin noudattamisesta huolehtiminen
  • Ravintolasalin huokuttelevana ja raikkaana pito
  • Kassatoimintojen hallinta
  • Positiivisen ja tehokkaan työilmapiirin ylläpitäminen

Mitä odotamme sinulta?

  • Alan koulutusta tai aikaisempaa kokemusta ravintolatyöstä
  • Ruoka- ja juomatietoutta
  • Olet kiva tiimikaveri
  • Suomen ja/tai englannin kielen taitoa

Lisätietoja tehtävästä antaa:

Hotellin johtaja Joni Erinko joni.erinko@scandichotels.com

We have a position available for a waiter/waitress at Scandic Imatra Valtionhotelli for the summer season of 2023.

The position is temporary and part-time. The contract is 90 hours per three weeks, and the contract will be for the period of June 12th to September 3rd, 2023. Accommodation can be provided by the employer if needed for seasonal workers.
The working hours will mainly be in the evening, in our à la carte restaurants.

We offer:

An interesting and rewarding work environment. You will also have significant employee benefits available to you after one month of employment, including discounts on food and beverages in restaurants, accommodation benefits in hotels, ePassi, occupational health care, and discounts and benefits offered by our numerous partners.

Your role as a waiter/waitress:

  • Recommending and serving food and beverages.
  • Ensuring adherence to Scandic’s standards and concept.
  • Maintaining an attractive and fresh dining area.
  • Managing cash operations.
  • Maintaining a positive and efficient work atmosphere.

What we expect from you:

  • Education or previous experience in the restaurant industry.
  • Knowledge of food and beverages.
  • Being a great team player.
  • Proficiency in Finnish and/or English.

For more information about the position, please contact the Hotel Manager
Joni Erinko joni.erinko@scandichotels.com

Scandic on osana Vastuullinen Kesäduuni – kampanjaa. Sitoudumme tarjoamaan kaikille kesätyöntekijöille mukavan työympäristön, hyvän perehdytyksen sekä luotettavan ja vakaan yrityksen tarjoamat edut.

Osaamisalue:

Scandic on Pohjoismaiden suurin hotelliketju. Suomessa hotellivalikoimaan kuuluvat Scandic –hotellien lisäksi kansainväliset Hilton–hotellit, Holiday Inn-hotellit, Crowne Plaza Helsinki-Hesperia ja Hotel Indigo Helsinki–Boulevard.

Me elämme ja palvelemme vieraitamme aina arvojemme mukaisesti. Oletko sinä samaa mieltä arvojemme kanssa?

BE A PRO BE YOU BE CARING BE BOLD