Sitowise on suuri suomalainen rakennetun ympäristön suunnittelu- ja konsultointitoimisto, joka tarjoaa kaikki rakentamisen suunnittelu- asiantuntija- ja digitaaliset palvelut saman katon alta. Meillä 1700 infra- ja talonrakennuksen huippuosaajaa kehittää erilaisia ratkaisuja asiakkaiden muuttuviin tarpeisiin ja haasteisiin – oletko sinä pian yksi meistä?

Etsimme nyt LVI-suunnittelijoita Talotekniikan toimialalle koko Suomeen

Talotekniikan asiantuntijamme ovat vahvasti mukana koko Suomen alueella. Kohdetyypit vaihtelevat tilamuutoksista peruskorjauksiin ja uudisrakennuksiin, sairaaloista kouluihin ja merkkirakennuksiin. Meille on tärkeää palvella asiakkaitamme entistä paremmin. Tämän vuoksi haluamme juuri sinut mukaan joukkoomme! Talotekniikkaan erikoistuneita asiantuntijoita yrityksessämme on jo yli 200.

Työtehtävässäsi toimit LVI-suunnittelijana osana suunnitteluryhmää. Luomme sinulle yhdessä ominaisuuksiesi ja tavoitteittesi perusteella henkilökohtaisen urapolun. Näin varmistamme, että olet meillä kaiken aikaa mielekkäissä tehtävissä ja saat ohjattua uraasi haluamaasi suuntaan. Sinun tukenasi ja varmistamassa onnistumisesi on koko Sitowisen monipuolinen ja laaja työyhteisö.

Toivomme sinulta

  • LVI-alan koulutusta (teknikko, insinööri, YAMK, DI)  
  • kokemusta LVI-suunnittelusta  
  • MagiCAD-ohjelman hallintaa  
  • perus IT-taitoja ja Microsoft Office -ohjelmien hallintaa 
  • hyvää suomen kielen suullista ja kirjallista taitoa 
  • ongelmanratkaisukykyä ja oma-aloitteellisuutta 
  • projektityöskentelytaitoja: ryhmätyö ja aikataulutus  
  • asiakaslähtöistä työtapaa

Tarjoamme sinulle vaihtelevia ja innostavia tehtäviä projekteissa, joiden kokoluokka ulottuu asiakkaan yksittäisestä haasteesta alan mielenkiintoisimpiin suurhankkeisiin. Monipuolisessa projektityössä saat mahdollisuuden kehittää sekä omaa osaamistasi että uusia palveluja ja ratkaisuja, usein läheisessä yhteistyössä asiakkaiden ja kumppaneiden kanssa. Sitowisen kattavat koulutus- ja kehittymisohjelmat tukevat kehittymistäsi asiantuntijana. Me toimimme joustavasti ja mahdollistamme joustavan työnteon. Lisäksi tarjoamme sinulle hyvät edut ja kattavan työterveyshuollon.

Työyhteisönä olemme aidosti yhdessä enemmän. Meillä olet osa innostunutta ja hyvinvoivaa työyhteisöä, mutta näemme sinut yksilönä ja voit tulla töihin omana itsenäsi. Me arvostamme toisiamme, välitämme toisistamme ja vaalimme yhdessä tekemisen kulttuuria, lämminhenkisyyttä ja mutkattomuutta. Me myös autamme toisiamme ja meillä saat tukea omaan työhösi; meillä ei ketään jätetä yksin.

Lisätietoja työtehtävästä antaa: 

Pääkaupunkiseutu: Johannes Helander, puh. 050 357 1117, johannes.helander@sitowise.com 

Lahti: Visa Silvennoinen puh. 040 770 7699 visa.silvennoinen@sitowise.com

Kouvola: Juha Karjalainen puh. 050 095 8387  juha.karjalainen@sitowise.com

Seinäjoki / Vaasa: Jukka Saastamoinen puh.  044 427 9149 jukka.saastamoinen@sitowise.com

Kotka: Jussi Karhu puh. 044 735 8994 jussi.karhu@sitowise.com

Oulu: Kari Sarkkinen puh.  040 067 1672 kari.sarkkinen@sitowise.com

Tampere: Timo Raiski puh.  050 072 4754 timo.raiski@sitowise.com

Etelä-Savo: Antti Salmela puh. 044 427 9468 antti.salmela@sitowise.com

Lappeenranta: Juha Karjalainen puh. 050 095 8387 juha.karjalainen@sitowise.com

Lounais-Suomi: Sauli Elers puh. 040 573 4102 sauli.elers@sitowise.com

Jyväskylä: Ismo Metsälä puh. 044 550 1485 ismo.metsala@sitowise.com

Pohjois-Savo: Eero Korhonen puh. 050 027 6440 eero.korhonen@sitowise.com

 

Kiinnostuitko tehtävästä? 

Hienoa – jätä hakemuksesi palkkatoiveineen heti!

Osaamisalue:

Sitowise

Sitowise Oy on suomalainen yritys, joka tarjoaa talonrakennusalan konsultointi-, suunnittelu- ja rakennuttamispalveluja uudis- ja korjauskohteisiin Suomessa ja Baltiassa.