Sitowise on suuri suomalainen rakennusalan suunnittelu- ja konsultointitoimisto, joka tarjoaa kaikki rakentamisen suunnittelu-, asiantuntija- ja digitaaliset palvelut saman katon alta. Meillä jo lähes 1500 huippuosaajaa kehittää ratkaisuja asiakkaiden muuttuviin tarpeisiin ja haasteisiin – oletko sinä pian yksi heistä?

Etsimme rakennetekniikan toimialalle Sitowisen toimipisteisiin

Projektipäällikköjä

Projektipäällikkönä johdat monipuolisten rakennushankkeiden rakennesuunnittelua. Projektipäällikön tehtävään kuuluu rakennesuunnitteluryhmän johtaminen sekä rakennesuunnittelutehtävien suorittaminen. Projektitoiminnan lisäksi voit halutessasi osallistua yksikkömme kehitystehtäviin. Projektipäällikön rooli räätälöidään vastaamaan henkilön osaamista ja kiinnostuksen kohteita.

Tarjoamme vaihtelevia ja innostavia tehtäviä mielenkiintoisten projektien parissa, vastuuta osaamisesi ja kokemuksesi mukaan sekä ammattitaitoisen ja osaavan työyhteisön tuen. Monipuolisessa projektityössä saat mahdollisuuden kehittää sekä omaa osaamistasi että uusia palveluja ja ratkaisuja, usein läheisessä yhteistyössä asiakkaiden ja kumppaneiden kanssa. Sitowisen kattavat koulutus- ja kehittymisohjelmat tukevat kehittymistäsi asiantuntijana.

Tulet työskentelemään työyhteisössä, joka aidosti on yhdessä enemmän. Henkilöstön hyvinvointi ja työssä viihtyminen ovat meille tärkeitä painopistealueita, ja Sitowisessä vallitseva tiimihenki ja yhdessä tekemisen ilmapiiri ovatkin asioita, joista olemme erityisen ylpeitä.

Tarjoamme sinulle myös

  • vakituisen työn, kilpailukykyisen palkkatason ja erittäin hyvät henkilöstöedut (mm. terveyspalvelut)
  • sinulle räätälöidyn henkilökohtaisen urapolun
  • monipuoliset jatko- ja lisäkoulutusmahdollisuudet, esimerkiksi YAMK-tutkintoon tähtäävää lisäkoulutusta yhdessä Metropolian kanssa
  • sairaan lapsen hoitopalvelun
  • liikunta- ja kulttuuri- sekä työmatkasetelit

Odotamme sinulta soveltuvaa koulutusta (DI, RI Amk tai RI). Hallitset toimisto-ohjelmistojen lisäksi myös alan yleisesti käytössä olevia ohjelmistoja. 3D-mallinnuksen ja FEM-laskennan osaaminen katsotaan eduksesi. Mallinnuksessa käytämme pääasiassa Tekla Structures- ohjelmaa ja käytössämme on useita alan parhaita FEM-laskentaohjelmia. Projektipäälliköiltä odotamme 5 vuoden työkokemusta.

Lisätietoja tehtävästä antaa:

Espoo: Yksikönpäällikkö Eero Mikkola, p.044 979 3397, eero.mikkola@sitowise.com
Kotka: Yksikönjohtaja Pekka Länsimies, p.050 331 8549, pekka.lansimies@sitowise.com
Kouvola: Yksikönjohtaja Timo Ahti, p.044 313 7289, timo.ahti@sitowise.com
Lahti: Suunnittelupäällikkö Pertti Sainia, p. 040 541 2842, pertti.sainia@sitowise.com
Kuopio: Yksikönjohtaja Erkki Kerttula, p.040 017 5365, erkki.kerttula@sitowise.com
Jyväskylä: Suunnittelujohtaja Veli-Matti Huttunen, p.040 581 9180, veli-matti.huttunen@sitowise.com
Mikkeli-Savonlinna: Suunnittelujohtaja Timo Härkönen, p.050 430 4442, timo.harkonen@sitowise.com
Oulu: Osastopäällikkö Juha-Pekka Kumpulainen,040 772 1935, juha-pekka.kumpulainen@sitowise.com
 Tampere: Osastopäällikkö Jussi Vehanen, p.040 652 6650, jussi.vehanen@sitowise.com
Turku: Yksikönjohtaja Joni Avikainen, p.040 833 0270, joni.avikainen@sitowise.com
Lappeenranta: Toimistopäällikkö,Kari Kenttämaa, p.044 427 9360, kari.kenttamaa@sitowise.com

Kiinnostuitko tehtävästä? Hienoa – jätä hakemuksesi palkkatoiveineen.

 

Odotamme, että kuulemme sinusta pian!

Osaamisalue:

Sitowise

Sitowise Oy on suomalainen yritys, joka tarjoaa talonrakennusalan konsultointi-, suunnittelu- ja rakennuttamispalveluja uudis- ja korjauskohteisiin Suomessa ja Baltiassa.