Scandic Hotels Finland

Keittiön vuoropäällikkö, Scandic Park

  • Sijainti Helsinki
  • Julkaistu 02.06.2023, 0:00
  • Suljettu 15.06.2023, 23:59

MEILLÄ ON PAIKKA SINULLE KEITTIÖN VUOROPÄÄLLIKKÖ

Haemme innokasta keittiön vuoropäällikköä osaksi kivaa tiimiämme Scandic Parkiin. Tehtävä on vakituinen 112,5h/3vko sopimuksella.

Tarjoamme sinulle

Mittavat henkilökuntaedut käyttöösi jo kuukauden työsuhteen jälkeen. Etuihimme kuuluu mm. ravintoloiden ruoka- ja juoma-alennukset, hotellien majoitusedut, ePassi, työterveyshuolto ja useiden yhteistyökumppaniemme tarjoamat alennukset ja edut.

Keittiön vuoropäällikön työtehtävät:

  • Scandicin ruokakonseptien toteuttaminen, laadusta ja palvelusta huolehtiminen
  • Luomu- ja laatumerkittyjen tuotteiden käsittelyyn liittyvien käytäntöjen noudattaminen

  • Tilausten hallinta

  • Omavalvonta

  • Positiivisen ja tehokkaan työilmapiirin ylläpitäminen

  • Keittiötoimintojen lain- ja asetustenmukaisuuden varmistaminen

Kestävä kehitys ja vastuullisuus ovat meille tärkeitä. Siksi työympäristössäsi käytetään tuoreita raaka-aineita, kemikaalittomia puhdistusaineita ja omaa hanavettä.

Mitä odotamme sinulta?

  • Kokkikoulutusta tai vastaavaa kokemusta
  • Hyvää ruoka- ja juomatietoutta
  • Englannin tai jonkin skandinaavisen kielen taitoa

Lisätietoja tehtävästä antaa keittiöpäällikkö Perttu Laitila perttu.laitila@scandichotels.com

We have a position for you, Kitchen Shift Manager

We are looking for an enthusiastic Kitchen Shift Manager to join our fun team at Scandic Park. The position is permanent, with a 112.5-hour/3-week contract.

We offer you:

Extensive staff benefits available to you after one month of employment. Our benefits include discounts on food and beverages at our restaurants, accommodation benefits at our hotels, ePassi, occupational health care, and discounts and perks offered by several of our partner companies.

Responsibilities of the Kitchen Shift Manager:

  • Implementing Scandic’s food concepts and ensuring quality and service
  • Adhering to practices related to the handling of organic and high-quality products
  • Order management
  • Self-monitoring
  • Maintaining a positive and efficient work atmosphere
  • Ensuring compliance with kitchen operations regulations and guidelines

Sustainability and responsibility are important to us. Therefore, we use fresh ingredients, chemical-free cleaning agents and our own tap water in your work environment.

What we expect from you:

  • Culinary education or equivalent experience
  • Good knowledge of food and beverages
  • Proficiency in English or a Scandinavian language

For more information about the position, please contact the Head Chef
Perttu Laitila perttu.laitila@scandichotels.com

Osaamisalue:

Scandic on Pohjoismaiden suurin hotelliketju. Suomessa hotellivalikoimaan kuuluvat Scandic –hotellien lisäksi kansainväliset Hilton–hotellit, Holiday Inn-hotellit, Crowne Plaza Helsinki-Hesperia ja Hotel Indigo Helsinki–Boulevard.

Me elämme ja palvelemme vieraitamme aina arvojemme mukaisesti. Oletko sinä samaa mieltä arvojemme kanssa?

BE A PRO , BE YOU, BE CARING, BE BOLD