Scandic Hotels Finland

Kokki, Scandic Park Helsinki

  • Sijainti Helsinki
  • Julkaistu 02.06.2023, 0:00
  • Suljettu 15.06.2023, 23:59

MEILLÄ ON PAIKKA SINULLE, Á LA CARTE-KOKKI

Haemme Scandic Park Helsingin tiimiimme a la carte taitoista kokkia vakituiseen ja kokoaikaiseen työsuhteeseen. Työt alkavat heti tai sopimuksen mukaan, käsittelemmekin hakemuksia jo hakuaikana.

Tarjoamme sinulle

Mielenkiintoisen ja palkitsevan työympäristön. Saat myös mittavat henkilökuntaedut käyttöösi jo kuukauden työsuhteen jälkeen mm. ravintoloiden ruoka- ja juoma-alennukset, hotellien majoitusedut, ePassi, työterveyshuolto ja useiden yhteistyökumppaniemme tarjoamat alennukset ja edut.

Sinun työtehtäväsi kokkina:

  • Perinteiset kokin työt laadukkaasti toteutettuna
  • Ruokakonseptimme toteuttaminen
  • Luomu- ja laatumerkittyjen tuotteiden käsittelyyn liittyvien käytäntöjen noudattaminen

Kestävä kehitys ja vastuullisuus ovat meille tärkeitä. Siksi työympäristössäsi käytetään tuoreita raaka-aineita, kemikaalittomia puhdistusaineita ja omaa hanavettä.

Mitä odotamme sinulta?

  • Kokkikoulutusta ja jo alan osaamista, bankettiosaaminen on ehdoton plussa paikkaa hakiessasi
  • Hyvää ruokatietoutta
  • Suomen ja/tai englannin kielen taitoa

Lisätietoja tehtävästä antaa:

Head Chef Perttu Laitila

perttu.laitila@scandichotels.com

We have a position for you, á la carte chef

We are looking for an experienced à la carte chef to join our team at Scandic Park Helsinki in a permanent, full-time position. The work will start immediately or as agreed, and we will process applications during the application period.

We offer you:

An interesting and rewarding work environment. You will also have access to extensive staff benefits after one month of employment, including discounts on food and beverages at our restaurants, accommodation benefits at our hotels, ePassi, occupational health care, and discounts and perks offered by several of our partner companies.

Your responsibilities as a chef:

Delivering traditional cooking tasks with high quality
Implementing our food concept
Adhering to practices related to the handling of organic and high-quality products
Sustainability and responsibility are important to us. Therefore, we use fresh ingredients, chemical-free cleaning agents, and our own tap water in your work environment.

What we expect from you:

Culinary education and previous experience in the field, banquet expertise is a definite plus when applying for the position
Good knowledge of food
Proficiency in Finnish and/or English
For more information about the position, please contact:

Osaamisalue:

Scandic on Pohjoismaiden suurin hotelliketju. Suomessa hotellivalikoimaan kuuluvat Scandic –hotellien lisäksi kansainväliset Hilton–hotellit, Holiday Inn-hotellit, Crowne Plaza Helsinki-Hesperia ja Hotel Indigo Helsinki–Boulevard.

Me elämme ja palvelemme vieraitamme aina arvojemme mukaisesti. Oletko sinä samaa mieltä arvojemme kanssa?

BE A PRO BE YOU BE CARING BE BOLD